700 ml Sprituosenflasche "REGINE" Klarglas rund
€2.94
€3.50
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 8 |
€2.94
/ net
|
| until 89 |
€2.63
/ net
11 %
|
| until 350 |
€2.24
/ net
24 %
|
| from 351 |
€1.57
/ net
47 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
27587P2
Technical details
| Volume: | 700 ml / 0.7 liter |
|---|---|
| Height: | 247 mm |
| Weight: | 450 g |
| Packaging unit: |
9 Pieces per carton
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109043 |
| Material: | Glass |
| color: | clear |
| thread: | cork thread |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.