700 ml Spirituosenflasche "NOCTURNE" Klarglas rund
€2.21
€2.63
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 8 |
€2.21
/ net
|
| until 89 |
€2.04
/ net
8 %
|
| until 287 |
€1.73
/ net
22 %
|
| from 288 |
€1.45
/ net
34 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
20309P1
Technical details
| Volume: | 700 ml / 0.7 liter |
|---|---|
| Height: | 213 mm |
| Weight: | 812 g |
| Packaging unit: |
9 Pieces per carton
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109043 |
| Material: | Glass |
| color: | clear |
| thread: | cork thread |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.