500 ml Vierkantflasche rHDPE weiß RD 25 rechteckig
€0.51
€0.61
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 209 |
€0.51
/ net
|
| until 1259 |
€0.34
/ net
33 %
|
| until 2309 |
€0.31
/ net
39 %
|
| from 2310 |
€0.28
/ net
45 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
22-H1-0500-25-FO
- 500ml Volumen Fassungsvermögen
- Post-Consumer-Recyclat (PCR)
- Kunststoff weiß
- Enghals Schraubgewinde RD 25
- Durch die Seitenriffelung liegt die Flasche gut in der Hand
- Geschmacks - und geruchsneutral
- Ideal zum Abfüllen chemisch-technischer Stoffe
- Für Reiniger, Farben, Lacke, Öle
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Length: | 71.4 mm |
| Width: | 55 mm |
| Height: | 172 mm |
| Weight: | 30 g |
| Packaging unit: |
210 Pieces per carton
2310 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rHDPE |
| color: | white |
| thread: | ND 25 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.