500 ml Vierkantflasche HDPE natur RD 25 Spender
€0.44
€0.52
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 129 |
€0.44
/ net
|
| until 649 |
€0.34
/ net
23 %
|
| until 1949 |
€0.30
/ net
32 %
|
| from 1950 |
€0.26
/ net
41 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
2-OP0-0500-25-RX-WZ
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Length: | 58.5 mm |
| Width: | 72 mm |
| Height: | 162 mm |
| Weight: | 28 g |
| Packaging unit: |
130 Pieces per carton
1950 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| Product Carbon Footprint: | 86.20 g CO₂e |
| color: | natural |
| thread: | ND 25 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.