500 ml spirit bottle ‘APOTHEKER’ clear glass, round
€3.20
€3.81
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 8 |
€3.20
/ net
|
| until 89 |
€2.88
/ net
10 %
|
| until 440 |
€2.45
/ net
23 %
|
| from 441 |
€1.72
/ net
46 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
44387P1
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Height: | 161 mm |
| Weight: | 500 g |
| Packaging unit: |
9 Pieces per carton
54 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109045 |
| Material: | Glass |
| color: | clear |
| thread: | cork thread |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.