500 ml Rundflasche rPET weiß 28/410 zylindrisch
€0.76
€0.90
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 161 |
€0.76
/ net
|
| until 971 |
€0.57
/ net
25 %
|
| until 1943 |
€0.52
/ net
32 %
|
| from 1944 |
€0.47
/ net
38 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
29-3004-0500-28/410-W
- 500ml Volumen Fassungsvermögen
- Aus rPET Kunststoff
- Weiß
- Flache Schulter
- Gewinde 28/410
- Glänzende Oberfläche
- Perfekte Alternative zu Glasflaschen
- Bruchsicher
- Geringes Eigengewicht, dadurch auch geringe Transport- und Entsorgungskosten
- Recyclingfähig
- Ideal für die Bereiche Kosmetik, Tierpflege, Autopflege, Barber-Shops, Hotellerie & Gaststätten
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Height: | 198.3 mm |
| Weight: | 36 g |
| Packaging unit: |
162 Pieces per carton
1944 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rPET |
| color: | white |
| thread: | 28/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.