500 ml Rundflasche rPET braun 24/410 rund
€0.68
€0.81
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 99 |
€0.68
/ net
|
| until 1099 |
€0.46
/ net
32 %
|
| until 2199 |
€0.42
/ net
38 %
|
| from 2200 |
€0.36
/ net
47 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
29-3101-0500-24/410
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Height: | 172 mm |
| Weight: | 30 g |
| Packaging unit: |
200 Pieces per carton
1200 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rPET |
| color: | brown |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.