500 ml round bottle HDPE black 28/410 round shoulder
€0.58
€0.69
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 959 |
€0.58
/ net
|
| until 1919 |
€0.48
/ net
17 %
|
| from 1920 |
€0.39
/ net
33 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
3-0202-0500-28/410-RX-I
500 ml Rundflasche HDPE schwarz 28/410 Rundschulter
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Height: | 171 mm |
| Weight: | 35 g |
| Packaging unit: |
180 Pieces per carton
1920 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39231010 |
| Material: | HDPE |
| color: | black |
| thread: | 28/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.