500 ml PET Dose PET weiß 45/400 rund
€0.57
€0.68
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 71 |
€0.57
/ net
|
| until 575 |
€0.52
/ net
9 %
|
| until 1151 |
€0.40
/ net
30 %
|
| from 1152 |
€0.31
/ net
46 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
9-4014-0500-45/400-W-X
Petpacker 500ml weiß, mit Gewinde 45/400
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Height: | 130 mm |
| Weight: | 41 g |
| Packaging unit: |
72 Pieces per carton
1152 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PET |
| color: | white |
| thread: | 45/400 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.