500 ml Ovalflasche rPET klar Gew. 28/410 mit Warnzeichen
€0.63
€0.75
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 539 |
€0.63
/ net
|
| until 1079 |
€0.42
/ net
33 %
|
| from 1080 |
€0.37
/ net
41 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
29-3200-0500-28
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Length: | 84 mm |
| Width: | 48 mm |
| Height: | 187.3 mm |
| Weight: | 36 g |
| Packaging unit: |
200 Pieces per carton
1080 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rPET |
| Product Carbon Footprint: | 28.70 g CO₂e |
| color: | clear |
| thread: | 28/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.