500 ml Dosierflasche HDPE natur OV 28 Two Neck
€1.40
€1.67
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 136 |
€1.40
/ net
|
| until 821 |
€1.07
/ net
24 %
|
| until 1506 |
€0.94
/ net
33 %
|
| from 1507 |
€0.84
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
3-5100-0500-28
- 500ml Volumen Fassungsvermögen
- Robuster HDPE Kunststoff
- Two-Neck-Dosierflasche
- Dosierkammer mit Graduierung (5,10,15,20,25 ml)
- Gewinde OV 28
- Farbe natur (milchig-transparent)
- Einfaches Dosieren ohne Messbecher
- Etikettierbar
- Geeignet für Futterergänzungsmittel z.B. Leinöl, Dünger etc.
- Pro Flasche werden 2 Verschlüsse benötigt, die separat dazu bestellt werden müssen.
Technical details
| Volume: | 500 ml / 0.5 liter |
|---|---|
| Length: | 112 mm |
| Width: | 50 mm |
| Height: | 211 mm |
| Weight: | 60 g |
| Packaging unit: |
137 Pieces per carton
1507 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| color: | natural |
| thread: | OV 28 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.