50 ml Rundflasche rPET weiß 24/410 zylindrisch
€0.32
€0.38
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 399 |
€0.32
/ net
|
| until 799 |
€0.24
/ net
25 %
|
| from 800 |
€0.21
/ net
34 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
29-3004-0050-24/410-W
Technical details
| Volume: | 50 ml / 0.05 liter |
|---|---|
| Height: | 66.9 mm |
| Weight: | 9 g |
| Packaging unit: |
800 Pieces per carton
12800 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rPET |
| color: | white |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.