50 ml Rundflasche rPET braun GL 18 rund
€0.30
€0.36
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 799 |
€0.30
/ net
|
| until 7999 |
€0.20
/ net
33 %
|
| until 15999 |
€0.18
/ net
40 %
|
| from 16000 |
€0.17
/ net
43 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
29-0501-0050-18
Technical details
| Volume: | 50 ml / 0.05 liter |
|---|---|
| Height: | 84.2 mm |
| Weight: | 10.5 g |
| Packaging unit: |
800 Pieces per carton
16000 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rPET |
| color: | brown |
| thread: | GL 18 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.