50 ml Messbecher PP natur konisch
€1.96
€2.33
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 99 |
€1.96
/ net
|
| until 299 |
€1.49
/ net
24 %
|
| until 499 |
€1.25
/ net
36 %
|
| from 500 |
€1.07
/ net
45 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
4-3000-0050
- 50ml Volumen Fassungsvermögen
- Aus PP Kunststoff, transparent
- Punktgenaues Dosieren über die 3 Ausgießer
- Skalierung in 5ml-Schritten
- Ideal zur Dosierung von E-Liquid
Technical details
| Volume: | 50 ml / 0.05 liter |
|---|---|
| Height: | 57 mm |
| Weight: | 5 g |
| Packaging unit: |
100 Pieces per carton
600 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39249000 |
| Material: | PP |
| color: | natural |
| thread: | no thread |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.