300 ml PET Dose PET braun 45/400 rund
€0.65
€0.77
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 119 |
€0.65
/ net
|
| until 1119 |
€0.43
/ net
34 %
|
| until 2399 |
€0.40
/ net
38 %
|
| from 2400 |
€0.37
/ net
43 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
9-4011-0300-45/400
Technical details
| Volume: | 300 ml / 0.3 liter |
|---|---|
| Height: | 118.95 mm |
| Weight: | 29 g |
| Packaging unit: |
120 Pieces per carton
3328 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PET |
| color: | brown |
| thread: | 45/400 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.