30 ml Tropfflasche Glas klar mattiert GL 18 rund
€0.69
€0.82
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 329 |
€0.69
/ net
|
| until 1649 |
€0.52
/ net
25 %
|
| from 1650 |
€0.44
/ net
36 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0500-0030-18-M
Technical details
| Volume: | 30 ml / 0.03 liter |
|---|---|
| Height: | 78.8 mm |
| Weight: | 45 g |
| Packaging unit: |
330 Pieces per carton
1980 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109079 |
| Material: | Glass |
| color: | clear frosted |
| thread: | GL 18 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.