30 ml Glastiegel Klarglas mattiert GL 54 rund
€0.76
€0.90
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 199 |
€0.76
/ net
|
| until 1199 |
€0.62
/ net
18 %
|
| until 2999 |
€0.51
/ net
33 %
|
| from 3000 |
€0.46
/ net
39 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0904-0030-54
- 30ml Volumen Fassungsvermögen
- Klarglas mattiert
- Geruchs- und geschmacksneutral
- Leichte Befüllung durch große Öffnung
- Gewinde GL 54
- Ideal zum Abfüllen von Cremes, Lotionen und vielen anderen Kosmetikprodukten
- Hochwertige Glastiegel für einen optimalen Schutz des Füllgutes
Technical details
| Volume: | 30 ml / 0.03 liter |
|---|---|
| Height: | 34.7 mm |
| Weight: | 64.6 g |
| Packaging unit: |
75 Pieces per carton
450 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109047 |
| Material: | Glass |
| color: | clear frosted |
| thread: | GL 54 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.