30 ml glass jar glass brown GL 51 roundCosmetic jar made of brewing glass Contents 30ml
€0.46
€0.55
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 287 |
€0.46
/ net
|
| until 2879 |
€0.44
/ net
4 %
|
| until 5759 |
€0.36
/ net
22 %
|
| until 11519 |
€0.34
/ net
26 %
|
| from 11520 |
€0.24
/ net
48 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0901-0030-47
30 ml Glastiegel Glas braun GL 51 rund
Technical details
| Volume: | 30 ml / 0.03 liter |
|---|---|
| Height: | 36 mm |
| Weight: | 67.5 g |
| Packaging unit: |
75 Pieces per carton
15552 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109047 |
| Material: | Glass |
| color: | transparent-brown |
| thread: | ND 47 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.