270 ml Glastiegel Braunglas GL 69 rund
€2.11
€2.51
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 24 |
€2.11
/ net
|
| until 1349 |
€1.90
/ net
10 %
|
| until 2699 |
€1.58
/ net
25 %
|
| from 2700 |
€1.16
/ net
45 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0901-0270-69-X
Technical details
| Volume: | 270 ml / 0.27 liter |
|---|---|
| Height: | 88.9 mm |
| Weight: | 185 g |
| Packaging unit: |
20 Pieces per carton
2700 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109055 |
| Material: | Glass |
| color: | brown |
| thread: | GL 69 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.