25mm-closure of red PP with injected cone lip. Red no. 05 PE 21802
€0.11
€0.13
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 3299 |
€0.11
/ net
|
| until 9899 |
€0.09
/ net
18 %
|
| until 16499 |
€0.08
/ net
27 %
|
| from 16500 |
€0.07
/ net
36 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
8-2000-25-R
Technical details
| Height: | 17.2 mm |
|---|---|
| Weight: | 3 g |
| Packaging unit: |
3300 Pieces per carton
79200 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235010 |
| Material: | PP |
| Product Carbon Footprint: | 10.50 g CO₂e |
| color: | red |
| thread: | ND 25 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.