250 ml Vierkantflasche rixaline rHDPE Ocean Bound Plastic natur 24/410 eckig
€0.56
€0.67
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 191 |
€0.56
/ net
|
| until 575 |
€0.46
/ net
18 %
|
| until 1151 |
€0.44
/ net
21 %
|
| from 1152 |
€0.41
/ net
27 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
22-4000-0250-24/410-RX
Technical details
| Volume: | 250 ml / 0.25 liter |
|---|---|
| Length: | 47.7 mm |
| Width: | 47.7 mm |
| Height: | 149.5 mm |
| Weight: | 24 g |
| Packaging unit: |
192 Pieces per carton
1152 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rHDPE ocean waste |
| color: | natural |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.