250 ml Vierkantflasche HDPE weiß 24/410 eckig
€0.63
€0.75
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 191 |
€0.63
/ net
|
| until 2303 |
€0.48
/ net
24 %
|
| until 4607 |
€0.42
/ net
33 %
|
| from 4608 |
€0.39
/ net
38 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
2-4001-0250-24/410
Technical details
| Volume: | 250 ml / 0.25 liter |
|---|---|
| Length: | 47.7 mm |
| Width: | 47.7 mm |
| Height: | 149.5 mm |
| Weight: | 27 g |
| Packaging unit: |
192 Pieces per carton
4608 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| color: | white |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.