250 ml Soßenflasche "BLANCA" Klarglas rund
€0.63
€0.75
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 47 |
€0.63
/ net
|
| until 479 |
€0.56
/ net
11 %
|
| until 1103 |
€0.48
/ net
24 %
|
| from 1104 |
€0.34
/ net
46 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
29445P1
Technical details
| Volume: | 250 ml / 0.25 liter |
|---|---|
| Height: | 133 mm |
| Weight: | 180 g |
| Packaging unit: |
48 Pieces per carton
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109047 |
| Material: | Glass |
| color: | clear |
| thread: | TO 43 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.