250 ml Rundflasche rixaline rHDPE Ocean Bound Plastic natur 24/410 rund
€0.54
€0.64
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 173 |
€0.54
/ net
|
| until 695 |
€0.45
/ net
17 %
|
| until 1391 |
€0.39
/ net
28 %
|
| from 1392 |
€0.38
/ net
30 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
23-0100-0250-24/410-RX
Technical details
| Volume: | 250 ml / 0.25 liter |
|---|---|
| Height: | 175 mm |
| Weight: | 25 g |
| Packaging unit: |
174 Pieces per carton
4176 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rHDPE ocean waste |
| color: | natural |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.