250 ml Rundflasche HDPE schwarz 24/410 rund
€0.48
€0.57
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 191 |
€0.48
/ net
|
| until 1919 |
€0.36
/ net
25 %
|
| until 3839 |
€0.31
/ net
35 %
|
| from 3840 |
€0.29
/ net
40 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
3-0102-0250-24/410
Technical details
| Volume: | 250 ml / 0.25 liter |
|---|---|
| Height: | 175 mm |
| Weight: | 25 g |
| Packaging unit: |
174 Pieces per carton
4176 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| color: | black |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.