250 ml Rundflasche HDPE natur 24/410 zylindrisch
€0.42
€0.50
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 339 |
€0.42
/ net
|
| until 2379 |
€0.32
/ net
24 %
|
| until 4419 |
€0.29
/ net
31 %
|
| from 4420 |
€0.25
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
3-0200-0250-24/410-RX-TY
Technical details
| Volume: | 250 ml / 0.25 liter |
|---|---|
| Height: | 153 mm |
| Weight: | 20 g |
| Packaging unit: |
340 Pieces per carton
4420 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| color: | natural |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.