250 ml PET Dose PET weiß rund
€0.46
€0.55
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 154 |
€0.46
/ net
|
| until 1549 |
€0.32
/ net
30 %
|
| until 3099 |
€0.29
/ net
37 %
|
| from 3100 |
€0.26
/ net
43 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
9-4014-0250-38/400-W
Technical details
| Volume: | 250 ml / 0.25 liter |
|---|---|
| Height: | 111 mm |
| Weight: | 32 g |
| Packaging unit: |
155 Pieces per carton
3100 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PET |
| color: | white |
| thread: | 38/400 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.