250 ml Essig-/Ölflasche "DORICA" Antikglas rund
€0.79
€0.94
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 14 |
€0.79
/ net
|
| until 149 |
€0.70
/ net
11 %
|
| until 1079 |
€0.59
/ net
25 %
|
| from 1080 |
€0.41
/ net
48 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
45664P1
Technical details
| Volume: | 250 ml / 0.25 liter |
|---|---|
| Height: | 231 mm |
| Weight: | 250 g |
| Packaging unit: |
15 Pieces per carton
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109047 |
| Material: | Glass |
| color: | dark green |
| thread: | PP 31.5 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.