250 ml Dosierflasche HDPE natur OV 28 Two Neck
€1.34
€1.59
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 221 |
€1.34
/ net
|
| until 1331 |
€1.03
/ net
23 %
|
| until 2441 |
€0.90
/ net
33 %
|
| from 2442 |
€0.81
/ net
40 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
3-5100-0250-28
- 250ml Volumen Fassungsvermögen
- Robuster HDPE Kunststoff
- Two-Neck-Dosierflasche
- Dosierkammer mit Graduierung (5, 10, 15, 20 ml)
- Einfaches Dosieren ohne Messbecher
- Farbe natur (milchig-transparent)
- Gewinde OV 28
- Etikettierbar
- Geeignet für Futterergänzungsmittel z.B. Leinöl, Dünger etc.
- Verschlüsse: Originalitätsverschluss in verschiedenen Farben
Bitte beachten Sie, dass pro Flasche zwei Verschlüsse benötigt werden (da zwei Gewindeöffnungen).
Technical details
| Volume: | 250 ml / 0.25 liter |
|---|---|
| Length: | 96 mm |
| Width: | 45 mm |
| Height: | 167 mm |
| Weight: | 35 g |
| Packaging unit: |
222 Pieces per carton
2442 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| color: | natural |
| thread: | OV 28 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.