200 ml spirits bottle ‘CLEVER’ clear glass round
€2.18
€2.59
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 14 |
€2.18
/ net
|
| until 149 |
€1.96
/ net
10 %
|
| until 644 |
€1.66
/ net
24 %
|
| from 645 |
€1.17
/ net
46 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
19448P1
Technical details
| Volume: | 200 ml / 0.2 liter |
|---|---|
| Height: | 241.2 mm |
| Weight: | 250 g |
| Packaging unit: |
15 Pieces per carton
90 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109047 |
| Material: | Glass |
| color: | clear |
| thread: | cork thread |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.