200 ml Rundflasche rPET braun 24/410 rund
€0.32
€0.38
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 447 |
€0.32
/ net
|
| until 2911 |
€0.21
/ net
34 %
|
| until 5823 |
€0.19
/ net
41 %
|
| from 5824 |
€0.18
/ net
44 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
29-3121-0200-24/410
Technical details
| Volume: | 200 ml / 0.2 liter |
|---|---|
| Height: | 150.9 mm |
| Weight: | 20 g |
| Packaging unit: |
448 Pieces per carton
5824 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rPET |
| color: | brown |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.