20 ml glass jar glass black round
€0.27
€0.32
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 377 |
€0.27
/ net
|
| until 1133 |
€0.25
/ net
7 %
|
| from 1134 |
€0.21
/ net
22 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0904-0020-41-SCH-X
Technical details
| Volume: | 20 ml / 0.02 liter |
|---|---|
| Height: | 29.5 mm |
| Weight: | 47 g |
| Packaging unit: |
75 Pieces per carton
450 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109099 |
| Material: | Glass |
| color: | black |
| thread: | ND 41 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.