20 ml dropper bottle, amber glass, GL 18, round
€0.19
€0.23
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 116 |
€0.19
/ net
|
| until 2573 |
€0.16
/ net
16 %
|
| until 5147 |
€0.15
/ net
21 %
|
| until 10295 |
€0.14
/ net
26 %
|
| from 10296 |
€0.12
/ net
37 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0501-0050-18-X
50 ml Tropfflasche Braunglas GL 18 rund
Technical details
| Volume: | 50 ml / 0.05 liter |
|---|---|
| Height: | 92.2 mm |
| Weight: | 58 g |
| Packaging unit: |
117 Pieces per carton
10296 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109079 |
| Material: | Glass |
| color: | transparent-brown |
| thread: | GL 18 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.