20 ml dropper bottle, amber glass, GL 18, round
€0.17
€0.20
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 155 |
€0.17
/ net
|
| until 623 |
€0.15
/ net
12 %
|
| until 1247 |
€0.14
/ net
18 %
|
| until 4991 |
€0.12
/ net
29 %
|
| until 13727 |
€0.11
/ net
35 %
|
| from 13728 |
€0.09
/ net
47 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0501-0020-18-X
20 ml Tropfflasche Braunglas GL 18 rund
Technical details
| Volume: | 20 ml / 0.02 liter |
|---|---|
| Height: | 71.5 mm |
| Weight: | 35 g |
| Packaging unit: |
156 Pieces per carton
20280 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109079 |
| Material: | Glass |
| color: | transparent-brown |
| thread: | GL 18 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.