150 ml Rundflasche rPET braun 24/410 rund
€0.33
€0.39
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 7335 |
€0.33
/ net
|
| from 7336 |
€0.22
/ net
33 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
29-3121-0150-24/410
Technical details
| Volume: | 150 ml / 0.15 liter |
|---|---|
| Height: | 137.9 mm |
| Weight: | 17.5 g |
| Packaging unit: |
300 Pieces per carton
1800 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PET |
| color: | brown |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.