150 ml round bottle PET brown 24/410 cylindrical
€0.62
€0.74
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 311 |
€0.62
/ net
|
| until 1247 |
€0.54
/ net
13 %
|
| until 2495 |
€0.49
/ net
21 %
|
| until 4991 |
€0.41
/ net
34 %
|
| from 4992 |
€0.34
/ net
45 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
9-3001-0150-24/410
150 ml Rundflasche PET braun 24/410 zylindrisch
Technical details
| Volume: | 150 ml / 0.15 liter |
|---|---|
| Height: | 119 mm |
| Weight: | 20 g |
| Packaging unit: |
312 Pieces per carton
4992 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235010 |
| Material: | PET |
| color: | brown |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.