150 ml round bottle HDPE natural RD 43 cylindrical
€0.51
€0.61
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 419 |
€0.51
/ net
|
| until 2519 |
€0.44
/ net
14 %
|
| until 5039 |
€0.38
/ net
25 %
|
| from 5040 |
€0.35
/ net
31 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
3-0100-0150-43
Technical details
| Volume: | 150 ml / 0.15 liter |
|---|---|
| Height: | 135.7 mm |
| Weight: | 20 g |
| Packaging unit: |
420 Pieces per carton
5040 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| color: | natural |
| thread: | ND 43 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.