150 ml PET Dose PET braun 38/400 rund
€0.34
€0.40
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 276 |
€0.34
/ net
|
| until 2769 |
€0.23
/ net
32 %
|
| until 5539 |
€0.21
/ net
38 %
|
| from 5540 |
€0.20
/ net
41 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
9-4011-0150-38/400
Technical details
| Volume: | 150 ml / 0.15 liter |
|---|---|
| Height: | 102 mm |
| Weight: | 20.5 g |
| Packaging unit: |
277 Pieces per carton
5540 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PET |
| color: | brown |
| thread: | 38/400 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.