125 ml square bottle rHDPE natural RD 28 square - ribbed
€0.59
€0.70
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 449 |
€0.59
/ net
|
| until 899 |
€0.52
/ net
12 %
|
| until 3599 |
€0.47
/ net
20 %
|
| until 7199 |
€0.44
/ net
25 %
|
| from 7200 |
€0.40
/ net
32 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
22-F0-0125-25
125 ml Vierkantflasche rHDPE natur RD 28 eckig - geriffelt
Technical details
| Volume: | 125 ml / 0.125 liter |
|---|---|
| Length: | 31 mm |
| Width: | 52.5 mm |
| Height: | 110 mm |
| Weight: | 12 g |
| Packaging unit: |
900 Pieces per carton
7200 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rHDPE |
| color: | natural |
| thread: | ND 25 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.