100ml tablet jar clear thread 38/400 round
€0.64
€0.76
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 80 |
€0.64
/ net
|
| until 2429 |
€0.48
/ net
25 %
|
| until 4859 |
€0.33
/ net
48 %
|
| from 4860 |
€0.28
/ net
56 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0300-0100-38/400-X
Tablettenglas 100ml, Klarglas mit Gewinde 38/400
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Height: | 89 mm |
| Weight: | 88.6 g |
| Packaging unit: |
81 Pieces per carton
4860 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109071 |
| Material: | Glass |
| color: | clear |
| thread: | 38/400 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.