1000 ml Vierkantflasche rHDPE weiß RD 25 rechteckig
€0.78
€0.93
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 114 |
€0.78
/ net
|
| until 689 |
€0.52
/ net
33 %
|
| until 1264 |
€0.47
/ net
40 %
|
| from 1265 |
€0.42
/ net
46 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
22-E1-1000-25-WA
- 1000ml Volumen Fassungsvermögen
- Post-Consumer-Recyclat (PCR)
- Kunststoff weiß
- Enghals Schraubgewinde RD 25
- Durch die Seitenriffelung liegt die Flasche gut in der Hand
- Geschmacks - und geruchsneutral
- Ideal zum Abfüllen chemisch-technischer Stoffe
- Für Reiniger, Farben, Lacke, Öle
Technical details
| Volume: | 1000 ml / 1 liter |
|---|---|
| Length: | 85 mm |
| Width: | 69.5 mm |
| Height: | 216.2 mm |
| Weight: | 50 g |
| Packaging unit: |
115 Pieces per carton
1265 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rHDPE |
| color: | white |
| thread: | ND 25 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.