1000 ml Sprühflasche rPET natur 28/410 Sprüh
€0.42
€0.50
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 475 |
€0.42
/ net
|
| until 951 |
€0.35
/ net
17 %
|
| from 952 |
€0.32
/ net
24 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
29-3310-1000-28-WZ
Technical details
| Volume: | 1000 ml / 1 liter |
|---|---|
| Length: | 102 mm |
| Width: | 74 mm |
| Height: | 255.5 mm |
| Weight: | 41 g |
| Packaging unit: |
952 Pieces per carton
5712 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39235090 |
| Material: | rPET |
| color: | natural |
| thread: | 28/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.