1000 ml Rundflasche rPET weiß 28/410 zylindrisch
€0.89
€1.06
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 140 |
€0.89
/ net
|
| until 563 |
€0.67
/ net
25 %
|
| until 1127 |
€0.63
/ net
29 %
|
| from 1128 |
€0.61
/ net
31 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
29-3004-1000-28/410-W
- 1000ml Volumen Fassungsvermögen
- Aus rPET Kunststoff
- Weiß
- Flache Schulter
- Gewinde 28/410
- Glänzende Oberfläche
- Perfekte Alternative zu Glasflaschen
- Bruchsicher
- Geringes Eigengewicht, dadurch auch geringe Transport- und Entsorgungskosten
- Recyclingfähig
- Ideal für die Bereiche Kosmetik, Tierpflege, Autopflege, Barber-Shops, Hotellerie & Gaststätten
Technical details
| Volume: | 1000 ml / 1 liter |
|---|---|
| Height: | 224.6 mm |
| Weight: | 50 g |
| Packaging unit: |
141 Pieces per carton
846 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rPET |
| color: | white |
| thread: | 28/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.