1000 ml Rundflasche 28/410 zylindrisch
€0.86
€1.02
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 1151 |
€0.86
/ net
|
| from 1152 |
€0.57
/ net
34 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
9-3004-1000-28-W
Technical details
| Volume: | 1000 ml / 1 liter |
|---|---|
| Height: | 263.5 mm |
| Weight: | 40 g |
| Packaging unit: |
100 Pieces per carton
1152 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | PET |
| color: | white |
| thread: | 28/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.