1000 ml round bottle HDPE black OV 28 cylindrical
€0.78
€0.93
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 101 |
€0.78
/ net
|
| until 560 |
€0.71
/ net
9 %
|
| until 1121 |
€0.70
/ net
10 %
|
| from 1122 |
€0.67
/ net
14 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
3-0102-1000-28OV-60
Technical details
| Volume: | 1000 ml / 1 liter |
|---|---|
| Height: | 240 mm |
| Weight: | 60 g |
| Packaging unit: |
102 Pieces per carton
1122 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | HDPE |
| color: | black |
| thread: | OV 28 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.