1000 ml Kanisterflasche rHDPE natur RD 40 rechteckig
€1.27
€1.51
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 132 |
€1.27
/ net
|
| until 531 |
€0.85
/ net
33 %
|
| until 1063 |
€0.76
/ net
40 %
|
| from 1064 |
€0.68
/ net
46 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
22-KM0-1000-40
Technical details
| Volume: | 1000 ml / 1 liter |
|---|---|
| Length: | 124.5 mm |
| Width: | 70.5 mm |
| Height: | 167 mm |
| Weight: | 63 g |
| Packaging unit: |
133 Pieces per carton
1064 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rHDPE |
| color: | natural |
| thread: | ND 40 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.