1000 ml Enghalsglas - rixaline - Klarglas GL28
€3.35
€3.99
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 8 |
€3.35
/ net
|
| until 209 |
€2.87
/ net
14 %
|
| until 419 |
€2.48
/ net
26 %
|
| from 420 |
€2.30
/ net
31 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0200-1000-28-RX
Technical details
| Volume: | 1000 ml / 1 liter |
|---|---|
| Height: | 218.3 mm |
| Weight: | 500 g |
| Packaging unit: |
9 Pieces per carton
420 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109041 |
| Material: | Glass |
| color: | clear |
| thread: | GL 28 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.