100 ml Weithalsglas rixaline - Klarglas - Gewinde GL 40
€0.64
€0.76
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 74 |
€0.64
/ net
|
| until 2078 |
€0.55
/ net
14 %
|
| until 4157 |
€0.51
/ net
20 %
|
| from 4158 |
€0.46
/ net
28 %
|
Larger quantity?
In stock, delivery time: 1-3 days
Item No.:
1-0300-0100-40-RX
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Height: | 92.5 mm |
| Weight: | 100 g |
| Packaging unit: |
75 Pieces per carton
4158 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 70109047 |
| Material: | Glass |
| color: | clear |
| thread: | GL 40 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.