100 ml Rundflasche rPET natur 24/410 zylindrisch
€0.47
€0.56
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 399 |
€0.47
/ net
|
| until 3199 |
€0.32
/ net
32 %
|
| until 6399 |
€0.29
/ net
38 %
|
| from 6400 |
€0.25
/ net
47 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
29-3000-0100-24/410
- 100ml Volumen Fassungsvermögen
- Aus rPET Kunststoff
- Transluzent
- Flache Schulter
- Gewinde 24/410
- Glänzende Oberfläche
- Perfekte Alternative zu Glasflaschen
- Bruchsicher
- Geringes Eigengewicht, dadurch auch geringe Transport- und Entsorgungskosten
- Recyclingfähig
- Ideal für die Bereiche Kosmetik, Tierpflege, Autopflege, Barber-Shops, Hotellerie & Gaststätten
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Height: | 118.2 mm |
| Weight: | 14 g |
| Packaging unit: |
312 Pieces per carton
6400 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rPET |
| color: | natural |
| thread: | 24/410 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.