100 ml Rundflasche rPET braun GL 18 rund
€0.31
€0.37
gross
| Number | unit price |
|---|---|
| until 449 |
€0.31
/ net
|
| until 4499 |
€0.21
/ net
32 %
|
| until 8999 |
€0.19
/ net
39 %
|
| from 9000 |
€0.17
/ net
45 %
|
Larger quantity?
No longer available
Item No.:
29-0501-0100-18
Technical details
| Volume: | 100 ml / 0.1 liter |
|---|---|
| Height: | 10.7 mm |
| Weight: | 10.5 g |
| Packaging unit: |
450 Pieces per carton
9000 Pieces per pallet
|
| Intrastat / customs tariff no.: | 39233010 |
| Material: | rPET |
| color: | brown |
| thread: | GL 18 |
| Chemical resistance: | view |
Your benefits with us
Personalized consultation
From the initial idea, through development to delivery
Printing & Labeling
There are virtually no limits to packaging design.
Certification according to DIN
We are certified according to DIN EN ISO 9001 and work with the highest quality
Sustainable packaging
We strive for sustainable solutions in all our measures and products. For the benefit of our environment.